W poszukiwaniu straconego czasu W strone Swanna
Marcel Proust MG Strony / Pages: 480, twarda oprawa ISBN: 978-83-7779-158-5

"W stronę Swanna" to pierwszy tom quasi-autobiograficznego cyklu Marcela Prousta "W poszukiwaniu straconego czasu", uznanego w powszechnej opinii krytyków za arcydzieło literatury. Pewnego dnia smak magdalenki zanurzonej w herbacie budzi w bohaterze, młodym człowieku rozpieszczonym przez matkę i babkę, wspomnienia. Wraca myślą do miasteczka Combray, gdzie spędzał cudowne wakacje jako dziecko. Powracają też wspomnienia spacerów szlakiem posiadłości pana Swanna, gdzie mieszka niedostępna księżna będąca obiektem westchnień bohatera...

Wydanie na 100-lecie pierwszego wydania tego arcydzieła XX wieku.

`Kariera pisarska Prousta szła drogą dość niezwykłą. Zaczęła się stosunkowo późno, przerwała ją wojna, potem przecięła ją rychła śmierć. Ale mimo że w chwili zgonu nieznane było jeszcze w całości jego dzieło, już niepodobna było wątpić, że odszedł artysta i myśliciel na miarę największych; Proust zaważył jak mało kto na swojej epoce. Tuż po śmierci Prousta zaczęto gromadzić - z niezawodną pewnością ich znaczenia - dokumenty tyczące pisarza i człowieka, listy, wspomnienia, tradycje ustne.
Równocześnie zaczęła narastać legenda. Nie ma dziś czytelnika - a może i nie czytelnika - Prousta, który by nie wiedział o jego chorobie, o jego światowych sukcesach, o jego późniejszym odosobnieniu, o jego dostatku, hojności, neurastenii, dziwactwach, o heroizmie wreszcie, z jakim do ostatniego tchnienia pracował, uzupełniał swoje dzieło, spożytkowując jako materiał twórczy własne cierpienie, niemal własną śmierć.` Tadeusz Żeleński (Boy)
Inne tytuly / Other titles
Czas odnaleziony Marcel Proust MG, 2016 Strony / Pages: 352, twarda oprawa ISBN: 978-83-7779-281-0
List price: $25.95(Save 15% off)Online price: $22.06

Sodoma i Gomora Marcel Proust MG, 2015 Strony / Pages: 592, twarda oprawa ISBN: 978-83-7779-217-9
List price: $29.95(Save 15% off)Online price: $25.46